Czym jest projekt Orlik 2012?

orlik 2012Większość boisk czy tych obiektów sportowych czyli Orlik lub Orlik 2012 miała powstać, jak sama data nas informuje do roku 2012 i w większości gmin, w których tego rodzaju obiekty miały zostać wybudowane zostało to zrobione. Na pewno jest to rozwiązanie i cel bardzo szczytny, który będzie miał i ma wpływ na kształtowanie przyszłości, charakteru i osobowości naszych dzieci i młodzieży. Tego rodzaju inicjatywy rządowe lub inne powinny być przez nas wspierane, ponieważ jest to pokazanie tego, że nasze państwo i władze zaczynają myśleć o obowiązkach jakie mają wobec swoich najmłodszych obywateli, a także przyszłych wyborców, bo jedno z drugim wraz w wkraczaniem przez nasze dzieci w dorosłość ściśle się ze sobą wiąże.

Orliki boiska sportowe dla młodzieży i nie tylko

Przede wszystkim orlik to specjalne boisko sportowe, o twardej nawierzchni, ale bezpiecznej dla naszych dzieci, ze sztuczną murawą, które służyć może do gry w piłkę nożna, ale też boiska, które w zależności od zamontowania siatki, bramek lub kosza może służyć jako boisko do piłki siatkowej, ręcznej czy koszykówki. Oprócz tego obok tych boisk każda gmina może sobie dobudować plac zabaw dla młodszych dzieci, bo jest to jednak dopuszczalne w ramach tego rodzaju projektu, chociaż wiadomo, że taki plac zabaw ze sportem w takim rozumieniu, jak dla starszych dzieci czy młodzieży niewiele ma wspólnego, ale dobrze zaprojektowany także wspomaga rozwój fizyczny i zdolności psychoruchowe najmłodszych dzieci. Wstęp na obiekt ma każdy, bo mogą przyjść rodzice czy opiekunowie ze wszystkimi swoimi dziećmi i jedne z nich mogą grać w piłkę, a w tym czasie pozostałe mogą się wyszaleć na placu zabaw, z tym, że nie każda gmina będzie mieć fundusze na to, aby plac zabaw przy takim obiekcie wybudować.

Jak zostać sponsorem Orlika

Ważna jest też rola ewentualnych sponsorów, którzy także mogą w ramach swoich możliwości dofinansować nie tylko projekt orlik, ale jednocześnie i ideę powstania przy nim placu zabaw dla najmłodszych dzieci wraz z innymi sponsorami i władzami miasta czy gminy, bo jednak jest to bardzo ważna i pozytywna inicjatywa, z której wielu może skorzystać. Tak naprawdę to nawet każdy  z nas może być takim sponsorem, bo czasami zwłaszcza gminy organizują zbiórki pieniędzy na ten cel podczas dni miast lub wsi, dożynek czy festynów, a wystarczy zakupić za kilka złotych cegiełki itd., aby taką budowę wspomóc, co warto rozważyć, bo to także może być dla naszych dzieci i wnuków. Na pewno Orlik przysłuży się wszystkim, którzy tylko dadzą takiej budowie szansę i wspomoże nasze dzieci, którym trzeba okazać zainteresowanie i troskę, ponieważ one w przyszłości zaprocentują i to pozytywnie. Czytaj więcej na sport-transfer.com.pl.

Comments are closed.