Piłkochwyty do pomieszczeń wewnętrznych i na obiekty zewnętrzne.

piłkochwyty na boisku

Kiedyś wokół boisk nie stało tyle ogrodzeń, co teraz. Obecnie piłkochwyty na trwałe już wrosły w polski, sportowy krajobraz i trzeba przyznać, że pełnią ważą funkcję. Dzięki nim mecz może trwać bez przeszkód i tocząca się na boisku gra nikomu nie przeszkadza.

Piłkochwyty mogą być przeznaczone na boiska, albo mogą być też stworzone do stosowania wewnętrznego. W przypadku boisk, mogą nadawać się zarówno na boiska wielofunkcyjne, jak i orliki 2012. Mogą też być przeznaczone na stadiony. Piłkochwyty wewnętrzne mogą znaleźć zastosowanie w przypadku sal gimnastycznych, hal sportowych – mogą stanowić kotary wewnętrzne, oddzielające dwie części pomieszczenia przeznaczonego na czynności sportowe. Także w przypadku kortów tenisowych bardzo ważne jest wykorzystanie odpowiednio wysokich piłkochwytów.
Może Cię zainteresować również jak wyposażyć obiekty sportowe

Piłkochwyty stosowane na boiskach zewnętrznych sprawdzają się zarówno w przypadku boisk jednofunkcyjnych, jak i wielofunkcyjnych. W przypadku obiektów jednofunkcyjnych, służą po prostu do wyłapywania wysokich piłek przekraczających linię boiska. Z kolei w przypadku boisk wielofunkcyjnych sprawiają, że obok siebie mogą toczyć się różne mecze, lub mogą być uprawiane różne dziedziny sportu. To samo dotyczy także piłkochwytów montowanych w pomieszczeniach takich jak hale sportowe, które charakteryzują się tak dużymi gabarytami, że ogromnym marnotrawstwem powierzchni byłoby poświęcenie ich tylko jednej dziedzinie sportu. Z kolei w przypadku pomieszczeń takich jak szkolna sala gimnastyczna piłkochwyty przyczyniają się do tego, że to nie ściany muszą przyjmować siłę szybkich piłek, dzięki czemu nie odpada z nich tynk, wytrzymują dłużej i wyglądająestetycznie, a nie są upstrzone śladami po piłkach. Dzięki piłkochwytom we wnętrzach pomieszczeń chronione są oka i drzwi.
Przydatne piłkochwyty są lubiane przez sportowców, ponieważ w znacznym stopniu ułatwiają im grę. Dzięki nim nikt nie marnuje czasu na bieganie za wysoko wyrzuconymi piłkami. Oczywiście rośnie nie tylko zadowolenie sportowców, ale także bezpieczeństwo osób postronnych.

Comments are closed.