Piłkochwyty na boisku.

piłkochwyty na boisku

Trudno wyobrazić sobie, że za każdym razem, gdy piłka zostanie wyrzucona lub wykopnięta poza boisko – biegniemy za nią tak daleko, jak się potoczyła. Gra przedłużałaby się wtedy w nieskończoność. Jeśli jednak zastosujemy piłkochwyty, to tak wcale być nie musi.

Siatka ogradzająca boisko doskonale będzie wyłapywać wszelkie uciekające piłki. Szczególnie przeznaczona jest do wysokich piłek, wznoszących się w górę i wypadających w innym przypadku z łatwością poza ogrodzenie, które zostało przeznaczone dla danego boiska.

Oczywiście ważne jest to, aby siatka była naprawdę mocna i solidnie przytwierdzona do podłoża. Niewątpliwą zaletą konstrukcji chwytających piłki jest fakt, że w niezmienionej formie służą przez wiele lat – oczywiście wtedy, gdy zdecydowaliśmy się na produkt naprawdę dobrej jakości, w pełni dostosowany do potrzeb konkretnego boiska. Dzięki temu piłkochwyty będą estetycznie wyglądać, a oprócz tego doskonale spełnią swoją funkcję ułatwiając grę oraz chroniąc ściany budynków (na przykład położonej obok boiska szkoły).

Siatka niewątpliwie musi być wykonana z odpowiedniego polipropylenu. Bariery te mogą mieć nawet wysokość ośmiu metrów, a więc na tyle dużą, aby faktycznie pełnić swoją funkcję. Takie piłkochwyty montuje się przede wszystkim przy bramce. Piłkochwyty mogą być wykonane na różnego rodzaju słupach – aluminiowych, stalowych. Tym, co powinno cechować całą konstrukcję to elastyczność, dzięki czemu siła wpadającej piłki jest przyjmowana przez dużą powierzchnię, w związku z czym piłkochwyty się nie psują. Poza oddzielaniem boiska przeznaczonego do piłki nożnej lub ręcznej od otaczających terenów, doskonale sprawdzają się także w przypadku boisk wielofunkcyjnych. Warto nie tylko zwrócić uwagę na odpowiednią jakość siatek, ale także wybrać takich fachowców, którzy zajmą się posadowieniem fundamentów w odpowiedni sposób. Powinni oni doradzić w kwestii ich głębokości.

Piłkochwyty przydają się przy boiskach. Odpowiednio wybrane i zamontowane, będą służyć kolejnym rocznikom sportowców wiele lat.

Comments are closed.